قبل
بعدی

سخنی با هم میهنان عزیز

کارخانه شیشه سازی آتشکده اهورا با سابقه ای بیش از 40 سال در شیراز مشغول به کار می باشد که در گذشته با نامهای پارس بلور و شیشه و بلور وفایی نامگذاری بوده است . کارخانه شیشه سازی آتشکده اهورا در شهرک صنعتی بزرگ شیراز (کیلومتر 15 کمربندی شیراز) بنا شده است . این کارخانه با مدیریت جناب آقای اصغر وفایی با سابقه ی بیش از 50 سال مشغول به کار هستند که در سال های 1361 – 1369 با تولید بیش از 100 نوع انواع بلوری جات ، قطب تولید بلور کشور در آن سالها بوده است که پس از پایان جنگ تحمیلی این کارخانه تعطیل و دوباره از سال 1372 تا 1380 مشغول به کار بوده است ، این محصولات در زمینه شیشه های مواد غذایی برای کارخانه سس میخک و آذوقه شیراز تولید نموده است و از سال 1380 تا 1383 تعطیل و دوباره از سال 1383 شروع به تولید انواع شیشه های مربا ، بطری ، بانکه و قرابه می کند که تولید قرابه سرپیچ برای اولین بار در خاورمیانه در این کارخانه (به صورت دستی) تولید نموده است . این کارخانه دارای مدرک آکسفورد که با نام آقای اصغر وفایی صادر گردیده است و این محصول ذکر شده ی کارخانه ای به صورت سه رنگ (قهوه ای ، آبی و بیرنگ) در اندازه های مختلف تولید می کند.

این کارخانه به مساحت 1500 متر مربع میباشد که مساحت 555 متر مربع سوله وانبار و مابقی حیاط مساحت 105 متر مربع اداری و انبار میباشد.
این کارخانه سه کوره به رنگ های آبی-قهوه ای و بیرنگ تولید میکند که در برنامه 5 ساله این کارخانه قصد تولید و راه اندازی خط اتومات جهت تولید جنس های بزرگ را دارد که به امید ایزد منان در چند سال آینده رخ خواهد داد و در این کارخانه 18 نفر به صورت مستقیم دو نفر قسمت امور مالی و دو نفر قسمت امور اداری مشغول به کار هستند.
کارخانه در سال1389 برای اولین بار بطری آبلیمو و آبغوره سایز بزرگ به فرم چهارگوش در ایران تولید شد در ضمن در جهت اتومات کردن کارخانه به فضای بزرگتری نیاز است که در سه سال آینده خریداری و طراحی می شود.

بسیار خرسند خواهیم بود که میزبان انتخاب هوشمندانه شما باشیم.

اشتراک گذاری ما در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
X